شستن دستها

متخصصان می گویند مهم ترین راه انتشار میکروب ها دست های ما  هستند.هر سانتی متر مربع از پوست دست،حدود 1500باکتری دارد.تحقیقات اخیر نشان داده که برای پیشگیری از انتشار عفونتهای تنفسی ،شستن دست ،حتی از دارو هم موثرتر است .

یکی از ارائه طریق های مرکز کنترل بیماری ها (CDC) برای جلوگیری از بیماری ها شستن دست است. طبق اعلام این مرکز پنج روش معمولا درانتقال میکرب های بیماری زا بوسیله دست های آلوده وجود دارد :

- انتقال از دست به غذا : میکرب های منتقله از دست های کثیف به غذا معمولا توسط کسی که غذا را آماده می کند و پس از دستشویی ، دست خود را نمی شوید. این میکرب ها از دست او به غذا و سپس به افرادی که آن غذا را می خورند منتقل می شوند.

- انتقال از نوزاد آلوده به دست و سپس به کودکان دیگر: در این حالت طی تعویض پوشک بچه ، میکرب ها از یک کودک مبتلا به بیماری مثلا اسهال به دست فردی که او را عوض می کند منتقل شده و سپس در صورت نشستن دست ، این فرد با دست زدن به کودک دیگر او را نیز آلوده می کند.

- انتقال از غذا به دست و از آن به غذا : میکرب ها از غذای خام و نپخته مانند مرغ به دست منتقل می شوند ودرصورت نشستن دست سپس به سایر مواد غذایی مانند سالاد انتقال می یابند. پختن غذای خام میکرب های موجود را از بین می برد اما سالاد آلوده شده همانطور آلوده باقی می ماند.
- انتقال از بینی ، دهان یا چشم به دست و سپس به دیگران: میکرب ها یی که باعث سرما خوردگی ، عفونت های پوستی و دیگر بیماریها می شوند می توانند به از طریق عطسه ، سرفه ، یا مالیدن دست به چشم منتقل شوند و سپس به دیگر اعضای خانواده یا دوستان انتقال یابند.
- انتقال از غذا به دست و سپس به نوزاد: میکرب های منتقل شده از غذای خام به دست ممکن است به کودکی که در تماس با این دست آلوده قرار می گیرد ، منتقل شود. اگر برای مثال پدر یا مادری که به مرغ خام دست می زند دست خود را نشوید ممکن است میکرب هایی مثل سالمونلا رااز غذا به نوزاد منتقل کند.

بنابراین شستن دستها ازانتقال بیماری ها به هریک از روش های فوق جلوگیری می کند. CDC توصیه می کند همه افراد بطور مرتب و در هر یک از موارد ذکر شده حداقل به مدت 15 ثانیه دست خود را با صابون و آب گرم بشویند تا از انتقال عوامل بیماریزا حتی الامکان جلوگیری شود.

این همه تاکید برشستن دست ها خیلی عجیب نیست ،چون عوامل بیماری هایی مانند مسمومیت غذایی وانواع اسهال ،ویروس هایی مانند انفلونزا ،سارس وهپاتیت آوحتی میکروب های خطرناک تری چون باکتری های مقاوم به درمان همه وهمه به وسیله دست ها منتقل می شوندشستن دست ها یک عمل ساده به نظر می آید و در واقع تا زمانی که عفونت های جدید بروز نکند و یا فصل سرماخوردگی نباشد زیاد به آن توجه نمی شود. این در حالی است که این عمل ساده، سلاح با ارزشی برای جلوگیری از رشد میکروب و بیماری های عفونی به حساب می آید. دست شاید تمیز به نظر بیاید، اما از همه جا میکروب جذب می کند.
در فصل سرماخوردگی یا آنفلوآنزا یا به هنگام شیوع بیماری های عفونی، شاید با افراد بیماری که عطسه و سرفه می کنند در تماس باشید.دست زدن به مواد غذایی، لمس کردن لوازم مشترک از جمله دکمه آسانسور، نرده های پله، دستگیره در، صفحه کلید، تلفن و... ما را در معرض میکروب قرار می دهد؛ اما با شستن درست و دقیق دست ها علاوه بر از بین بردن

روش درست شستن دست چگونه است؟

 1-ابتدا حلقه و انگشتر دست خود رادربیاورید.
2-دست و مچ دست را با کمی آب ولرم خیس کنید.

۳- با صابون معمولی دست، لابه لای انگشتان و ناخن را خوب بمالید و این کار را به مدت ۱۵ ثانیه ادامه دهید.

۴- دست و مچ را کاملا با آب ولرم بشویید و با دستمال تمیز خشک کنید.

۵- بعد از شست و شو، با استفاده از دستمال کاغذی شیر آب را ببندید و در را باز کنید تا در معرض میکروب قرار نگیرید

همیشه دستهای خود را پس از این موارد بشویید:

*به دنبال رفتن به توالت

*پس از تعویض پوشک بچه

*پس از تماس با حیوانات یا فضولات انها

*پیش وپس از آماده کردن غذا به خصوص *وقتی با گوشت ،مرغ یا ماهی خام سروکار دارید

*پیش وپس ازهروعده غذا خوردن

*پس ازهربار پاک کردن بینی ،به دنبال عطسه کردن یا سرفه کردن به داخل دست ها ،

*پیش وپس از تماس بافردی بیمار ومجروح

پس از حمل کیسه های زباله

*پیش از گذاشتن یا برداشتن لنزهای تماسی چشم

*به دنبال استفاده از مکانهای عمومی مانند فرودگاه ،ایستگاههای اتوبوس یا مترو یا رستوران ها

بهترین روش برای شستشوی دست وصورت ،استفاده از آّ ب روان وصابون معمولی است .دمای آب بهتر است ولرم مایل به گرم باشد که قدرت پاک کنندگی بیشتری داشته باشد وصابون مصرفی نیز بهتراست که صابون گلیسیرینه ،صابون کرم دار یا صابون بچه باشد ،به خصوص درباره کسانی که بارها مجبورند دستهای خودرا شستشو دهند .مصرف صابونهای معمولی وبه خصوص صابونهای مایع به دفعات زیاد در طول روز به پوست دستها آسیب رسانده وموجب خشکی وآغاز شدن فرآیند اگزمای تماسی تحریکی خواهد شد .

ولی معمولا درمکان های عمومی مثل اداره ومدرسه مجبوریم از صابون مایع استفاده کنیم 

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1395-8-25 8:51        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ